Fototoxické kožní reakce na slunce - Sluneční alergie aneb jak na alergii na slunce?

Hledat

Sluneční alergie nebo také solární dermatitida, je onemocnění v podobě nepříjemné kožní reakce, která obvykle postihuje kůži vystavenou slunečnímu záření a to již při prvním pobytu na slunci koncem dubna či v květnu, nebo při pobytu u moře hned první nebo druhý den.

Alergie na slunce není zcela vyléčitelná, ale lze jí preventivně předcházet...

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rady, tipy a zkušenosti s alergií > Články na téma sluneční alergie


Fototoxické kožní reakce na slunce

Kromě takzvané alergie na sluneční záření, která se projevuje fotoalergickou reakcí,  jak je popsáno v článku Alergie na slunce se objevují ještě další nepříznivé kožní reakce na slunce. Tyto reakce bývají označovány jako fototoxické. Jejich podstatou je zvýšená citlivost kůže na UV záření, která je způsobena zevně nanesenými nebo vnitřně podanými látkami.

Jedním typem takovéto reakce může být tzv. Mallorca akné. Toto označení se používá pro poškození pokožky vyvolané látkami (tuky, emulgátory) obsaženými v kosmetice, krémech na opalování nebo parfémech. U některých citlivých jedinců mohou tyto látky vyvolat reakci kůže velmi podobnou akné. Mallorca akné se projevuje jako svědící červené pupínky s nejčastějším výskytem na ramenou, pažích a v dekoltu...


Upozornění: Z důvodu ochrany autorských práv nelze na serveru Sluneční Alergie uveřejnit celý článek.

Celý článek si přečtěte na serveru http://www.bez-alergie.cz Copyright © 2011 - 2018 Sluneční alergie. Všechna práva vyhrazena.Copyright 2018. All rights reserved.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky