Jak na atopický ekzém či solární dermatitidu - Sluneční alergie aneb jak na alergii na slunce?

Hledat

Sluneční alergie nebo také solární dermatitida, je onemocnění v podobě nepříjemné kožní reakce, která obvykle postihuje kůži vystavenou slunečnímu záření a to již při prvním pobytu na slunci koncem dubna či v květnu, nebo při pobytu u moře hned první nebo druhý den.

Alergie na slunce není zcela vyléčitelná, ale lze jí preventivně předcházet...

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rady, tipy a zkušenosti s alergií > Články na téma sluneční alergie


Jak na atopický ekzém či solární dermatitidu?

Atopický ekzém, správněji atopická dermatitida, je u dětí a dospělých mnohem častější než v dobách minulých. Poprvé byla zaznamenána v roce 1892 a jednalo se vskutku o raritu.

Od té doby došlo k výraznému zhoršení životního prostředí a také nárůstu četnosti výskytu atopické dermatitidy. Pro evropskou populaci se udává četnost výskytu atopické dermatitidy 3 % pro dospělé, 16 % pro děti do 4 let a 12 % pro předškolní děti. V Austrálii se dokonce udává, že touto kožní chorobou trpí až 30 % dětí.

Atopická dermatitida je silně svědivé chronické nebo recidivující neinfekční zánětlivé onemocnění kůže. Ve svých projevech je velice variabilní, začíná nejčastěji v dětském nebo kojeneckém věku a je často spojena s rodinným výskytem alergické rýmy či bronchiálního astmatu. V současné době se všeobecně uznává genetický podklad tohoto onemocnění. Genetika jako taková by však nestačila, pokud by nedošlo ke spuštění atopické dermatitidy nějakým vnějším faktorem. Tím bývají alergeny domácího prostředí, srst domácích zvířat, chemizace domácnosti mnoha moderními čisticími prostředky, celkový zhoršený stav životního prostředí, určitá strava, či dokonce nadměrně úzkostlivá péče o novorozence...

Celý článek si přečtěte na serveru http://www.medicina.cz


Upozornění:
Z důvodu ochrany autorských práv nelze na serveru Sluneční Alergie uveřejnit celý článek.

 Copyright © 2011 - 2018 Sluneční alergie. Všechna práva vyhrazena.Copyright 2018. All rights reserved.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky