S alergií na slunce lze úspěšně bojovat - Sluneční alergie aneb jak na alergii na slunce?

Hledat

Sluneční alergie nebo také solární dermatitida, je onemocnění v podobě nepříjemné kožní reakce, která obvykle postihuje kůži vystavenou slunečnímu záření a to již při prvním pobytu na slunci koncem dubna či v květnu, nebo při pobytu u moře hned první nebo druhý den.

Alergie na slunce není zcela vyléčitelná, ale lze jí preventivně předcházet...

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rady, tipy a zkušenosti s alergií > Články na téma sluneční alergie


S alergií na slunce lze úspěšně bojovat

Sluneční alergie je podobně nepříjemná jako jiné druhy alergií a také její řešení probíhá podobným způsobem. Základním opatřením je vyhnout se zdroji problému, tedy slunci.

Podle serveru www.proalergiky.cz není takzvaná sluneční alergie typickou alergií, ale pouze reakcí podobnou té alergické. Sluneční paprsky pouze vyprovokují alergeny, které jsou v kůži přítomny, a ty na pokožce vyvolají změny.

Samotné Slunce tedy za nic nemůže, příčina potíží je jako vždy přímo v člověku. Zatímco kůže zdravých lidí reaguje přiměřeně a poškodí se teprve nadměrným sluněním, kůže citlivých osob reaguje za určitých podmínek neúměrně. „Projevy neúměrných reakcí dělíme na fototoxické a fotoalergické,“ informuje dermatoložka MUDr. Daniela Kaňovská...

Upozornění: Z důvodu ochrany autorských práv nelze na serveru Sluneční Alergie uveřejnit celý článek.


Celý článek si přečtěte na serveru http://zdravi.dama.cz

 Copyright © 2011 - 2018 Sluneční alergie. Všechna práva vyhrazena.Copyright 2018. All rights reserved.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky