Vnější sluneční ochrana při alergii na slunce - Sluneční alergie aneb jak na alergii na slunce?

Hledat

Sluneční alergie nebo také solární dermatitida, je onemocnění v podobě nepříjemné kožní reakce, která obvykle postihuje kůži vystavenou slunečnímu záření a to již při prvním pobytu na slunci koncem dubna či v květnu, nebo při pobytu u moře hned první nebo druhý den.

Alergie na slunce není zcela vyléčitelná, ale lze jí preventivně předcházet...

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zevní sluneční ochrana pro pokožku se sklonem ke sluneční alergii

Jak a čím ochránit plet a kůži před alergiíÚčinná je jedině ochrana komplexní. Vedle zevní ochrany pokožky pomocí speciálních opalovacích krémů či gelů proti sluneční alergii, které si zde představíme, se moderním trendem v dermatologii stalo také zdravé stravování a užívání přípravků k vnitřnímu užívání s obsahem karotenoidů, antioxidantů a jiných účinných složek.

Proti negativnímu působení sluníčka bychom se měli chránit kosmetickými či opalovacími prostředky se slunečními filtry, tzv. sunscreeny, které umožňují sluneční záření absorbovat, odrážet a rozptylovat. Filtry by měly optimálně chránit kůži vystavenou slunci v poměru 1 : 1 (UVB : UVA). Tyto kosmetické / opalovací prostředky, se nanášejí přímo na kůži ve formě krémů, gelů, mastí apod., nejméně 30 minut před sluněním. Důležité je aplikaci v průběhu dne vícekrát opakovat.


Nutno podotknout, že pro ochranu pokožky před sluneční alergií, není vůbec rozhodující výše ochranného faktoru (SPF) v opalovacích prostředcích. Žádná 50 nebo 60 Vás před alergickým výsevem neochrání, pokud neobsahuje speciální protialergické látky a správný poměr UVB a UVA!

Pro zevní ochranu pokožky citlivé na slunce a se sklonem k alergiím, jsou prokazatelně nejúčinnější tyto speciální přípravky k vnějšímu použití:Eucerin

Eucerin® krémové gely na opalování a regenerační gel po opalování pro citlivou pokožku s antioxidantem AGR a vitamínem E, představují účinnou prevenci před vznikem slunečních alergií (např. polymorfní světelná erupce) a před škodlivým působením UV záření. Eucerin patří mezi nejoblíbenější opalovací přípravky, které jednak chrání před sluneční alergií a zároveň na něj nevzniká alergie, jako je tomu u řady jiných levných i drahých opalovacích krémů.Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii SPF 25

Příjemný krémový gel na opalování pro účinnou ochranu před slunečními alergiemi.
Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii SPF 50

Příjemný krémový gel na opalování pro účinnou ochranu před slunečními alergiemi.
Regenerační gel po opalování proti sluneční alergii

Lehký gel s chladivým efektem, je ideální pro péči o citlivou pokožku po slunění.
Akční set proti sluneční alergii Eucerin 1+1 zdarma

Speciální akční balíček obsahuje Eucerin gel na opalování proti sluneční alergii SPF 25 150ml a Eucerin pH5 relipidační sprchový olej 200ml, proti vysušování pokožky.


Piz Buin® Alergie

Velice oblíbená ochrana pokožky napomáhající předcházet sluneční alergii. Neobsahuje žádná barviva a látky vyvolávající různé alergie a navíc má i zklidňující účinky. Piz Buin® Alergie poskytuje celodenní hydrataci, předchází vysoušení a loupání pokožky. Výsledkem je zdravá, neporušená a krásně opálená pokožka.

PIZ BUIN® Allergy

Piz Buin ® Alergie je k dispozici v široké škále SPF a formátù pro různé typy pleti a situace.


BIODERMA Photoderm

Celosvětově nejznámější značka dermokosmetiky - BIODERMA, nabízí obrovskou řadu prvotřídních přípravků pro osoby s dermatologickými problémy, mezi nimiž najdete holistickou řadu na opalování Photoderm, která je určena pro extrémní sluneční ochranu pokožky dětí i dospělých se sklonem k alergii na slunce, s fotodermatózami (např. polymorfní světelná erupce, benigní letní světelná erupce), pro osoby s dermatózami provokovanými nebo zhoršovanými slunečním zářením atd...

Vybírat můžete ze široké škály SPF a formátů pro různé typy pleti a situace.Photoderm LEB Sprej, biologicky reguluje vliv UV záření na kůži, díky ideálnímu poměru SPF30 / UVA30. Neblokuje všechny UVB záření jako jiné krémy, čímž umožňuje pokožce si postupně zvykat na slunce. Pokožka alergická na slunce se tak stává odolnější a méně citlivá.

Cellular Biologický ® patent udržuje obranné funkce pleti a biologicky chrání její integritu na 3 podlažích: genomy, bunky a tkáně. Photoderm LEB vám díky použitým antioxidantům v kombinaci s komplexem účinných filtrů, poskytne při pobytu na slunci velmi vysokou ochranu proti UVA záření, to znamená, že významně sniží nástup a závažnost PLE.

Kompletní ochrana před sluneční alergií
K dokonalé preventivní ochraně před sluneční alergií Vám poslouží záchraný balíček - komplexní vnější i vnitřní sluneční ochrana a v případě, že se Vám objeví nějaký ten pupínek, tak i léčba, která tlumí alergické projevy, jako je svědění a zarudnutí kůže ...

Pokračování článku na další straně:

Vnitřní sluneční ochrana při alergii na slunce
, kde si představíme nejspolehlivější a nejúčinnější přípravky pro vnitřní sluneční ochranu pokožky náchylné ke sluneční alergii.
 Copyright © 2011 - 2018 Sluneční alergie. Všechna práva vyhrazena.Copyright 2018. All rights reserved.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky