Vnitřní sluneční ochrana při alergii na slunce - Sluneční alergie aneb jak na alergii na slunce?

Hledat

Sluneční alergie nebo také solární dermatitida, je onemocnění v podobě nepříjemné kožní reakce, která obvykle postihuje kůži vystavenou slunečnímu záření a to již při prvním pobytu na slunci koncem dubna či v květnu, nebo při pobytu u moře hned první nebo druhý den.

Alergie na slunce není zcela vyléčitelná, ale lze jí preventivně předcházet...

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vnitřní Sluneční ochrana pro pokožku se sklonem ke sluneční alergii


Účinná je jedině ochrana komplexní. Vedle zevní ochrany pokožky pomocí speciálních opalovacích krémů či gelů proti sluneční alergii, se moderním trendem v dermatologii stalo také užívání přípravků k vnitřnímu užívání s obsahem karotenoidů, mezi něž patří betakaroten, lykopen nebo lutein. Karotenoidy jsou specifické pigmenty, které svým charakterem podporují bronzové opálení pokožky a fungují také jako „vychytávače“ škodlivých volných radikálů. Pro zvýšení ochrany při intenzivním slunění je vhodné užívat betakarotenové přípravky s obsahem až 15 mg. Důležité je rovněž užívání antioxidantů (např. vitamin C, E nebo selen) a také calcium a zinek jež poskytují kůži ochranný a reparační účinek.

Zevní fotoprotekce slunečními filtry, tzv. sunscreeny, umožňuje záření absorbovat, odrážet a rozptylovat. Tyto přípravky se nanášejí přímo na kůži ve formě krémů, gelů, mastí apod.


Naopak přípravky k vnitřnímu užívání reagují na vliv slunečního záření, které už stihlo proniknout do pokožky. Výhodou přípravků k vnitřnímu užívání
je, že připravují kůži na vliv UV záření ještě dříve, než na ni dopadnou první sluneční paprsky. Pomáhají pokožce také ve chvíli, kdy už není vystavena slunečnímu záření, jejich působení je tedy permanentní. Právě tento komplexní způsob ochrany v poslední době nabývá stále více na významu.

Šetřit se v tomto případě nevyplácí. Je vhodné volit pouze kvalitní a značkové přípravky s obsahem účinných látek
, které budou působit ve všech fázích opalování a poskytnou vám komplexní péči o pokožku.


Pro vnitřní ochranu pokožky citlivé na slunce se sklonem k alergiím, jsou nejvýznamější a nejdůležitější tyto přípravky:

2. Sluneční chrana vnitřní:
Před opalováním je třeba aktivivat melanin potřebný pro zhnědnutí kůže a dopřát vnitřní výživu pokožce, která je po zimním období velice zranitelná a připravit ji tak na intenzivní slunění. Zde je seznam těch nejlepších:
Nejsilnější přípravek pro bezpečné opalování za výhodnou cenu - 25 000 I.U. v jedné kapsli.

Brainway Lykopen 60 tobolek  - prevence proti sluneční alergii

Lykopen je nejsilněší známý antioxidant rostlinného původu, který významně chrání kůži před jejím poškozením UV zářením.


Biomin Calcium + ZINEK 50 kapslí - prevence proti sluneční alergii

Potravní doplněk, který podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, pomáhá chránit organismus před poškozením volnými radikály, příznivě působí při kožních problémech a ...

Bioaktivní Selen+Zinek 60 tablet - prevence proti sluneční alergii

Bioaktivní Selen+Zinek je účinným protizánětlivým a antioxidačním komplexem. Selen organicky vázaný na kvasinky zaručuje vysokou vstřebatelnost organismem ...

Anthogenol - přírodní antioxidant - prevence proti sluneční alergii

ANTHOGENOL® je patentovaný, přírodní a bezpečný ANTIOXIDANT s vysokou výživnou hodnotou. Pomáhá při problémech s pokožkou (vrásky, exémy, kopřivky, akné) ...
Kompletní ochrana před sluneční alergií
K dokonalé preventivní ochraně před sluneční alergií Vám poslouží záchraný balíček - komplexní vnější i vnitřní sluneční ochrana a v případě, že se Vám objeví nějaký ten pupínek, tak i léčba, která tlumí alergické projevy, jako je svědění a zarudnutí kůže ...

Zpět na předchozí stranu článku o vnější sluneční ochraně:

Vnější sluneční ochrana při alergii na slunce
, kde si představíme nejspolehlivější a nejúčinnější přípravky pro pokožku se sklonem ke sluneční alergii. Copyright © 2011 - 2018 Sluneční alergie. Všechna práva vyhrazena.Copyright 2018. All rights reserved.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky